Login

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Cześć naszej Patronce - Marii Konopnickiej!

Napisał  Opublikowano w: Wydarzenia

8 października 2020r. społeczność  Szkoły Podstawowej w Borui Kościelnej obchodziła Dzień Patrona.

Dzień ten znacznie  różnił  się od uroczystości organizowanych w latach poprzednich. W czasach pandemii, zachowując dystans społeczny, dzieci i młodzież oddały cześć swojej Patronce -  Marii Konopnickiej. Tym razem nie było jednak  jak zawsze akademii,  ale to nie oznacza, że nie był to wyjątkowy dzień! Oto  uczniowie każdej klasy musieli zmierzyć się z nie lada zadaniami.

Całość została poprzedzona wprowadzeniem, w którym   zaprezentowano autorski wiersz uczennicy  klasy VII- Matyldy Ślicznej pt. ,,Maria…’’  . Następnie  w salach,  w oparciu o prezentację multimedialną, uczniowie zostali zapoznani  z życiem i twórczością pisarki. Dodatkowym zadaniem stała się krzyżówka sprawdzająca, co uczniowie wiedzą  na temat swojej Patronki. Po takim wprowadzeniu, każda klasa zmierzyła się z zadaniami dostosowanymi do  swojego wieku.   Młodsi próbowali zilustrować historie przedstawiane w wierszach poetki, starsi niczym Maria Konopnicka pisali, pisali, pisali…   Jedni  listy do poetki,   inni wywiady z Marią. Grono  uczniów opisywało postać pisarki bądź reklamowało jej twórczość, pragnąc jednocześnie promować czytelnictwo. 

Z całą pewnością tutejsza młodzież, wykonując  poszczególne zadania, kształciła swoje kompetencje językowe w oparciu o dzieła literackie swojej mentorki. A może  ten dzień spowoduje, że ujawni się nowy talent na miarę Patronki Szkoły w Borui Kościelnej?! Efekty uczniowskiej  pracy można podziwiać w szkolnym holu.