Login

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego oraz Opiekuna SU

Napisane przez  Opublikowano w: Wydarzenia

11 i 12 października 2019r. w naszej szkole odbyły się wybory do Zarządu SU i Opiekuna SU. Zostały one zorganizowane we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach realizacji programu Młodzi Głosują pt. „Samorządy Mają Głos!”. Wraz z nami do programu przystąpiły setki szkół z całej Polski. Uczniowie do tych dni przygotowywali się przez trzy tygodnie podczas których, na lekcjach wychowawczych, zapoznali się z zasadami wyborów demokratycznych i podzielili się na komitety wyborcze wspierające kandydatów swojej klasy.

Zasady wyborów demokratycznych, z którymi uczniowie zapoznali się na lekcjach wychowawczych, zostały przedstawione w wybranej technice plastycznej i rozwieszone w różnych miejscach szkoły tak, jak i plakaty kandydatów przygotowane przez ich komitety wyborcze.

Uczniowie mogli tym samym zapoznać się z sylwetkami wszystkich kandydatów i z pełną świadomością oddać swój głos.

Nad przygotowaniem szkolnych wyborów, przebiegiem oraz podliczaniem głosów czuwała grupa projektowa powołana przez koordynatora p. Jolantę Łukaszewską w składzie: Wiktor Jaśkowiak, Agata Wójcik, Emilia Gwardzik, Nicola Kordus, Mariusz Borowski i Jagoda Kądziela.

Spośród 16 kandydatów wyłoniono trzech, którzy utworzą Zarząd SU w naszej szkole i są to: Kacper Kotlarski, Aleksandra Kret i Adrian Staniek.

Równocześnie z wyborami do Zarządu SU przeprowadzone zostały wybory opiekuna. Uczniowie najwyższym mandatem zaufania kolejny raz obdarzyli p. Romualda Jezierskiego i p. Artura Markiewicza.

Zarówno Zarządowi SU jak i Opiekunom składamy gratulacje.

Jolanta Łukaszewska

  • 20191010_094646_Copy
  • 20191010_094732_Copy
  • 20191010_094801_Copy
  • 20191010_094926_Copy
  • 20191011_144623_Copy
  • 20191011_144722_Copy

Simple Image Gallery Extended