Login

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

"Znam lektury" - konkurs międzyszkolny

Napisał  Opublikowano w: Wydarzenia

POWTÓRKA PRZED EGZAMINEM!

             Dnia 29 marca 2019r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej  w Borui Kościelnej  odbył się po raz drugi  Międzyszkolny Konkurs  ,,Znam Lektury’’.  Przypominamy, że  głównym celem konkursu jest popularyzowanie czytelnictwa lektur wyszczególnionych w podstawie programowej z języka polskiego szkoły podstawowej.

            Konkurs w tym roku szkolnym skierowany był dla uczniów klas siódmych i ósmych,  a sprawdzał znajomość  następujących książek: ,,Reduta Ordona’’ autorstwa Adama Mickiewicza, ,,Syzyfowe prace’’ Stefana Żeromskiego, ,,Kamienie na szaniec’’ Aleksandra Kamińskiego.  Polonistki z tutejszej szkoły: p. Mirosława Szymczak-Ratajczak, p. Katarzyna Wojciechowska i p. Beata Ciesielska zaproponowały taki kanon lektur, żeby jednocześnie uczniowie ósmych klas mogli powtórzyć wiedzę z zakresu historii. Młodzież, oprócz znajomości treści i problematyki ww. lektur, musiała również wykazać się wiedzą o życiu twórców. Uczniowie dwóch szkół zmierzyli się z czterema zestawami pytań; pierwszy zestaw zawierał pytania dotyczące biografii pisarzy; kolejne zestawy zawierały pytania i zadania szczegółowe odnoszące się do wskazanych książek.

            Komisja Konkursowa po zsumowaniu punktacji ogłosiła, iż:

I miejsce  zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach;

II miejsce   uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Borui Kościelnej.

            Poloniści wspomnianych szkół mogą być dumni, że wśród ich uczniów nadal są tacy, którzy czytają, co było widoczne w wysokich i  porównywalnych notach, gdyż walka była zacięta, a wyniki różniły się zaledwie jednym punktem. Gratulujemy Młodzieży!

  • IMG_0759
  • IMG_0760
  • IMG_0761
  • IMG_0767
  • IMG_0769
  • IMG_0772

Simple Image Gallery Extended