Login

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Dzień wiosny w przedszkolu

Napisał  Opublikowano w: Wydarzenia

Pochód z okazji pierwszego dnia wiosny i świętowanie Światowego Dnia Zespołu Downa

21 marca 2019r przedszkolaki w wielkim stylu powitały długo wyczekiwaną Panią Wiosnę. Dzieci z całego przedszkola ubrały się tego dnia bardzo kolorowo, niektórzy mieli fantazyjne nakrycia głowy. O godzinie 10.00 wszystkie grupy przedszkolne wyruszyły na wielki pochód ulicami naszej wsi. Uczestnicy dziarsko maszerowali, grali na instrumentach, nieśli marzanny i głośno nawoływali „żegnaj zimo – witaj wiosno!”. To niezwykłe wydarzenie wywoływało uśmiechy na twarzach mieszkańców wsi. Wszyscy wesoło nam machali.

21 marca to także Światowy Dzień Zespołu Downa. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się również z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu. Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi.

Tego dnia, przyjęło się zakładać kolorowe skarpetki nie od pary. Nasze wspaniałe przedszkolaki również przybyły do przedszkola w kolorowych, różnych skarpetkach.

To był kolorowy i niezwykle pozytywny dzień. Nasze serca wypełniła wiosna! Miejmy nadzieję, że już z nami zostanie!{

gallery}21marzec2019{/gallery}