Login

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

XI TURNIEJ MATEMATYCZNY PIRAMIDA

Napisał  Opublikowano w: Konkursy

W dniu 28 kwietnia 2016r. odbyła się XI edycja Turnieju Matematycznego PIRAMIDA  dla szkół podstawowych powiatu nowotomyskiego. Tegoroczne hasło turnieju to myśl Roberta Recorde'a  "Oprócz matematyki nie istnieje żadna niezawodna wiedza z wyjątkiem tej, ktora wywodzi sie z matematyki." W tym roku do konkursu przystąpiło 10 szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 6, w składzie Nicola Beder, Paulina Kańska i Dominik Kaczmarek. W pierwszej części uczniowie indywidualnie rozwiązywali test konkursowy.  W drugiej części przystąpili do rozwiązywania testów indywidualnych, tym razem  przygotowanych na iPadach w aplikacji Socrative.Dla uczniów była to najatrakcyjniejsza część turnieju. Mimo, iż nasza drużyna nie zajęła miejsca na podium to zyskała nowe, niezapomniane doświadczenia związane z matematyką.