Login

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

MATEMATYKA U KOPERNIKA

Napisał  Opublikowano w: Konkursy

POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY „MATEMATYKA U KOPERNIKA”

W dniu 6 lutego 2015r. w Zespole Szkół Ogólnokształcącym i Policealnych im. Mikołaja Kopernika w Nowym Tomyślu odbył się finał Powiatowego Konkursu Matematycznego „Matematyka u Kopernika”, nad którym patronat objął Starosta Nowotomyski pan Ireneusz Kozecki.

Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. W kategorii szkół podstawowych w konkursie udział wzięło 23 uczniów z 12 szkół podstawowych z powiatu nowotomyskiego. Uczniowie musieli zmierzyć się z czterema zadaniami tekstowymi.

Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Marcelina Śliczner oraz  Krzysztof Ratajczak, opiekunem była pani Aleksandra Gandecka. Miło nam poinformować, że laureatką konkursu została między innymi uczennica naszej szkoły - Marcelina Śliczner - zajmując III miejsce.

Serdecznie gratulujemy!