Login

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Wyniki konkursu multimedialnego

Napisał  Opublikowano w: Konkursy

W dobie wszechobecnej komunikacji  komputerowej nasi uczniowie                klas VI mogli skorzystać z dobrodziejstw Internatu i przygotować na konkurs prezentacje multimedialne dotyczące sylwetki Juliana Tuwima.                            W roku 2013 przypada sześćdziesiąta rocznica jego śmierci.W tym roku mija też sto lat od jego poetyckiego debiutu – publikacji wiersza “Prośba” w “Kurierze Warszawskim”. Obie rocznice stały się okazją do oddania hołdu temu wielkiemu poecie, który kształtował język, wyobraźnię i społeczną wrażliwość wielu pokoleń Polaków, ucząc poczucia humoru i ukazując  optymizm codziennego życia.                                                                                                       Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o szczególnym znaczeniu dorobku poety dla dziedzictwa narodowego, ogłosił  rok 2013 „Rokiem Juliana Tuwima”. Dlatego również nasi uczniowie mogli wziąć udział w konkursie i poznać bliżej biografię i twórczość tegoż poety.

Dnia 04.12. 2013r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs multimedialny. Laureatami konkursu zostali:

Miłosz Kornosz z kl. VI b – miejsce I

Patryk Bocer z kl. VI b – miejsce II

Dominika Werner z kl. VI a – miejsce III

Prace multimedialne uczniów, na bardzo wysokim poziomie, zwierały najważniejsze informacje o pisarzu, ilustracje, fotografie oraz przykłady najbardziej znanych utworów, które potrafi zarecytować prawie każdy Polak.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i zachęcamy do zdobywania wiedzy poprzez typu przedsięwzięcia. Zwycięzcom gratulujemy sukcesów.