Login

Zaloguj się na konto

Użytkownik *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego oraz Opiekuna SU w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Borui Kościelnej

Napisane przez  Opublikowano w: Aktualności

01 października w naszej szkole odbyły się wybory do Zarządu SU i Opiekuna SU. Zostały one zorganizowane we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach realizacji programu Młodzi Głosują pt. „Samorządy Mają Głos!”. Wraz z nami do programu przystąpiły setki szkół z całej Polski. Uczniowie do tego dnia przygotowywali się przez trzy tygodnie podczas których, na lekcjach wychowawczych, zapoznali się z zasadami wyborów demokratycznych i podzielili się na komitety wyborcze wspierające kandydatów swojej klasy.

Zasady wyborów demokratycznych, z którymi uczniowie zapoznali się na lekcjach wychowawczych, zostały przedstawione w wybranej technice plastycznej i rozwieszone w różnych miejscach szkoły tak, jak i plakaty kandydatów przygotowane przez ich komitety wyborcze.

Uczniowie mogli tym samym zapoznać się z sylwetkami wszystkich kandydatów i z pełną świadomością oddać swój głos.

Nad przygotowaniem szkolnych wyborów, przebiegiem oraz podliczaniem głosów czuwała grupa projektowa powołana przez koordynatora p. Jolantę Łukaszewską w składzie: Marcin Sytniejewski, Kornelia Skuza, Marta Ruta i Patrycja Świtała.

Spośród 19 kandydatów wyłoniono czterech, którzy utworzą Zarząd SU w naszej szkole i są to: Roksana Matuszewska, Weronika Szała, Eliza Rybarczyk i Kacper Kotlarski.

Równocześnie z wyborami do Zarządu SU przeprowadzone zostały wybory opiekuna. Uczniowie najwyższym mandatem zaufania obdarzyli p. Romualda Jezierskiego, p. Artura Markiewicza oraz p. K. Wojciechowską.

 

Zarówno Zarządowi SU jak i Opiekunom składamy gratulacje. 

 • P1300018
 • P1300019
 • P1300023
 • P1300026
 • P1300028
 • P1300029
 • P1300030
 • P1300036
 • P1300039
 • P1300042
 • P1300045
 • P1300046

Simple Image Gallery Extended