Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Napisał  Opublikowano w: Uroczystości szkolne

Dnia 22 czerwca 2018r. o godz. 8.30 rok szkolny zakończyły klasy I-V, natomiast o godz.11.00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 dla klas VI-VII i II-III gimnazjum.

Uroczystość klas młodszych poprowadziła p. Justyna Kucz. W trakcie uroczystości pani dyrektor Mirosława Chmielewska wręczyła najlepszym uczniom "Laury Konopnickiej", świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody za osiągnięcia sportowe i udział w konkursach przedmiotowych.

Pani dyrektor podziękowała także rodzicom za współpracę ze szkołą.

Natomiast o godz. 11.00 na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie klas starszych, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście: p. Marzena Kortus – pracownik Urzędu Gminy Nowy Tomyśl, p. Ryszard Napierała – przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu, p. Anna Szymkowiak sołtys wsi Boruja Kościelna i p. Adam Drożdżal sołtys wsi Boruja Nowa. Uroczystość poprowadził p. Tomasz Leszczyński.

W trakcie uroczystości głos zabrała p. dyrektor Mirosława Chmielewska, która podsumowała cały rok nauki, złożyła gratulacje uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Po uroczystym ślubowaniu absolwentów pięcioro najlepszych uczniów otrzymało „Laury Konopnickiej”- najwyższe szkolne wyróżnienie. Przedstawiciel Starostwa Powiatowego, pan Ryszard Napierała wręczył medal „Złotego Absolwenta” absolwentce, która osiągnęła najlepsze wyniki w nauce, uzyskując średnią ocen 6,0. Następnie pani Kortus wręczyła 3 nagrody gminy Nowy Tomyśl „Złote Wawrzyny”. Uczniom zostały wręczone również nagrody za osiągnięcia sportowe.

W dalszej części uroczystości absolwenci gimnazjum zaprezentowali przygotowany przez siebie program artystyczny. Na zakończenie wszystkim nauczycielom wręczyli kwiaty w dowód wdzięczności za naukę i wychowanie.