Wizyta pszczelarza

Napisane przez  Opublikowano w: Wydarzenia

W minionym miesiącu klasę I a odwiedził PSZCZELARZ - p. Józef K., który posiada własna pasiekę. Pan Józef opowiedział dzieciom o tym, jak powstaje miód oraz z czego się go otrzymuje . Opowiadał także o życiu i zwyczajach pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią,a co produkują, jak spędzają zimę. Wyjaśnił czym różni się osa od pszczoły. Dzieci dowiedziały się o tym jak bardzo są to pracowite owady i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie. Zwrócił również uwagę na odpowiedzialną pracę pszczelarza. Na koniec nasz gość pokazał dzieciom gazetki pszczelarskie, plastry miodu oraz narzędzia jakich używa pszczelarz. Uczniowie zainteresowani tematem zadawały szereg ciekawych pytań,na które pan pszczelarz odpowiadał w sposób przystępny dla dzieci.

• IMAG0310
  • IMAG0311