Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

Napisane przez  Opublikowano w: Wycieczki

W dniach 04 - 08.06.2018 odbyła się wycieczka w Góry Świętokrzyskie. Grupa 45 uczniów z klas: III i II gim. oraz z klasy 7 i 4 szkoły podstawowej wyjechała wraz z opiekunami na czterodniową  wyprawę. W pierwszy dzień zwiedzaliśmy Kazimierz Dolny, gdzie z Góry Trzech Krzyży podziwialiśmy piękną panoramę miasta. Dzień drugi to wyprawa do Sandomierza oraz do Ujazdu, gdzie zwiedzaliśmy zamek Krzyżtopór. Dzień trzeci to wędrówka po górach. Pokonaliśmy 18 km a zwiedzanie rozpoczęliśmy od bazyliki na Świętym Krzyżu (Łysa Góra 594 m n.p.m.). Następnie udaliśmy się w pieszą wędrówkę na najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich Łysicę (Góra Świętej Katarzyny, 611 m n.p.m.). W ostatnim dniu mieliśmy okazję zobaczyć Dąb Bartek - jeden z najstarszych dębów w Polsce oraz skorzystaliśmy z atrakcji jakie oferowały Termy Uniejów.

Więcej w tej kategorii: « Od ziarenka do bochenka