Projekty edukacyjne gimnazjalistów

Napisał  Opublikowano w: Wydarzenia

W poniedziałek 4 czerwca 2018r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Borui Kościelnej odbyła się publiczna prezentacja projektów edukacyjnych. Uczniowie klas drugich gimnazjalnych mają obowiązek zrealizować pod okiem nauczyciela projekt edukacyjny na wybrany przez siebie temat.

W naszej Szkole zrealizowano w tym roku szkolnym 7 takich projektów.

Uczniowie poszukiwali siedmiu cudownych miejsc w Borui Kościelnej, z pomocą maszyny do szycia wykonywali ozdoby świąteczne, odszukali drzewa pomnikowe w swojej okolicy, zaproponowali obiekty kulturalne i przyrodnicze warte zwiedzenia w Wielkiej Brytanii. Ponadto wykonali breloczki i długopisy z żyłek i nauczyli techniki zaplatania klasy młodsze, przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy i przeprowadzili wywiad z ratownikiem medycznym i strażakiem. Ostatnia grupa zgłębiała tajniki zdobywania najwyższych szczytów każdego kontynentu - sprawdzała ilu śmiałkom się to udaje oraz przeprowadziła wywiad z p. Piotrem Pustelnikiem - prezesem polskiego himalaizmu i zdobywcą Korony Ziemi. Wywiad ten umieściła w specjalnym dodatku do szkolnej gazetki.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://spbk.pl/images/projektyedu