ZNAWCY LITERATURY!

Napisane przez  Opublikowano w: Konkursy

Dnia 27 kwietnia 2018r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Borui Kościelnej odbył się po raz pierwszy Międzyszkolny Konkurs ,,Znam Lektury’’. Pragnąc popularyzować czytelnictwo wśród młodzieży, polonistki z tutejszej szkoły p. Mirosława Szymczak-Ratajczak, p. Beata Ciesielska i p. Katarzyna Wojciechowska, zorganizowały konkurs sprawdzający znajomość lektur wyszczególnionych w podstawie programowej z języka polskiego szkoły podstawowej.

Konkurs w tym roku szkolnym skierowany był dla uczniów klasy siódmej i sprawdzał znajomość następujących książek: ,,Krzyżacy’’, ,,Latarnik’’, ,,W pustyni i w puszczy’’ autorstwa Henryka Sienkiewicza i ,,Pan Tadeusz’’ Adama Mickiewicza . Młodzież, oprócz znajomości treści i problematyki ww. lektur, musiała również wykazać się wiedzą o życiu twórców. Uczniowie dwóch szkół zmierzyli się z pięcioma zestawami pytań; pierwszy zestaw zawierał pytania ogólne z zakresu wszystkich lektur i biografii pisarzy; kolejne zestawy zawierały pytania i zadania szczegółowe odnoszące się do wskazanych książek.

Komisja Konkursowa po zsumowaniu punktacji ogłosiła, iż:

I miejsce zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Borui Kościelnej;

II miejsce reprezentanci Szkoły Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach.

Satysfakcjonujące wyniki utwierdziły nauczycieli polonistów w przekonaniu, że są jeszcze uczniowie, którzy czytają książki!

• IMG_0597 (1)