Napisane przez  Opublikowano w: Wydarzenia

W bibliotece w Borui Kościelnej obchodzono Dzień Pluszowego Misia. Młodsi uczniowie na spotkanie przyszli ze swoimi maskotkami – misiami. Następnie uczestniczyli w przygotowanych zabawach i konkursach: rozpoznawali sławnych bohaterów filmowych i literackich, kolorowali misiowe kolorowanki. Znakomicie się spisali w konkursie wiedzy o niedźwiedziach. Spotkanie zakończyło się wspólnym wysłuchaniem opowiadania pt. „Masza i Niedźwiedź”. Natomiast starsi uczniowie poznali prawdziwą historię niedźwiedzia Wojtka, kaprala Armii Generała Andersa, z książki pt. „Dziadek i Niedźwiadek” – Łukasza Wierzbickiego. Uczniowie słuchali z zaciekawieniem jak miś Wojtek na swym grzbiecie nosił ciężkie skrzynie z amunicją ale również bawił się, uprawiał zapasy i popijał sok. Uczestnicy spotkania bezbłędnie rozwiązali krzyżówkę, której hasło brzmiało: KOCHAMY MISIE.